Elmera % 100 Doğal Viskon Kumaş Nil Yeşili

₺28,00
Vergi dahil

Elmera % 100 Doğal Viskon Kumaş

150 cm 

Adet

  • Elmera Güvenli Alışveriş ve Ödeme Sistemi Elmera Güvenli Alışveriş ve Ödeme Sistemi
  • Elmera Hızlı Teslimat Servisi Elmera Hızlı Teslimat Servisi
  • Elmera Hızlı Müşteri İlişkileri Elmera Hızlı Müşteri İlişkileri

Kumaş türü, tekstil ürününün kalitesi üzerinde doğrudan ve büyük bir etkiye sahip. Kumaşın yapısal özellikleri, ürünün ömrünü, kullanışlılık derecesini, hatta bazen görüntüsünü belirler.

Söz konusu ciltle temas halindeki kıyafetler olunca kumaş, çok daha önemli hale geliyor. Özellikle iç çamaşırı ve gecelik, pijama gibi ürünlerde sağlıklı, kullanışlı ve konforlu kumaşlar tercih edilmeli.

Bu noktada gündeme viskon kumaş gelmekte. Tekstil dünyasının bu ayrıcalıklı üyesi, bugün geniş bir kullanım alanına sahip ve bu kesinlikle tesadüf değil. Peki, Viskon Kumaş Nedir?

Viskon, kayın ağacından elde edilen bir materyaldir. Bitkisel kaynaklı olması, onun sahip olduğu pek çok avantajın temel nedeni. Viskonun selüloz içeriği, üretim sırasında akışkan hal alır ve selüloz sert forma girerken hiçbir değişikliğe uğramaz. Selüloz yapının üretim esnasında bozulmaması viskonun, pamukla benzer özellikler göstermesini sağlar.

Viskon elyafı çoğunlukla yün ve pamuk gibi diğer elyaf çeşitleriyle karıştırılarak nihai ürünün yapımına dâhil edilmekte. Elbise, bluz, kadın iç çamaşırı, gibi giyim ürünlerinde viskon içeren kumaşlar sık sık kullanılır.

100 Öğeler